Antradienio rytas pasidengęs sniegu

2020-ųjų gegužės 12-osios antradienis nustebino Marijampoliečius. Seniai matytas ir šią žiemą labai retas svečias sniegas, netikėtai padengė Suvalkijos sostinę. Naktį iš pirmadienio į antradienį nuo 1 valandos ryto buvo gaunama pranešimų apie netikėtą meteorologinį reiškinį pietų Lietuvoje. Lietus pereinantis į šlapdribą ar net sniegą – sukėlė ne tik nuostabą, bet ir nemažą pavojų mūsų gyvajai gamtai ir eismo saugumui. Šiuo metu vykstant aktyviam pasėlių ir daigų augimui sniegas bei temperatūra vos siekianti kelis laipsnius aukščiau nulio gali ne tik sustabdyti natūralią vegetaciją, bet ir palikti neatstatomą žalą. Įvairūs kaulavaisiai bei gėlės tokius netradicinius temperatūros skirtumus išgyvena itin sudėtinai.

Negalima pamiršti ir eismo saugumo. Privalome būti dar budresni ir saugoti vieni kitus. Esant slidžiai kelio dangai privalome ne tik laikytis kelių eismo taisyklių, bet ir stengtis pasirinkti tinkamą greitį, bei važiavimo trajektoriją. Venkite netolygaus akseleravimo ar stabdymo, būkite protingi ir atsakingi.

Saugokime vieni kitus ir tegul tokie neįprasti vaizdai tebūna gerų emocijų ir nuostabos šaltinis, o ne tragedijos ar nelaimės priežastis.