Gyventojai ir toliau aktyviai dalyvauja daugiabučių renovavimo (modernizavimo) procese

„Galima pasidžiaugti, jog daugiabučių renovacijos procese Marijampolė išties yra matoma ir vertinama. Esame vieni iš daugiabučių namų renovacijos lyderių Lietuvoje – trečius metus iš eilės Marijampolės daugiabučiai skina laurus metų renovacijos projektuose. 2018 metais – įspūdingiausio renovuoto daugiabučio namo titulas, 2019 m. – geriausios renovacijos pavyzdys Lie­tuvoje, o 2020 m. – metų renovacijos projektas“, – rezultatais renovacijos srityje džiaugiasi savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis.

Marijampolės savivaldybėje nuo 2013-ųjų, kada buvo pradėta įgyvendinti Marijampolės savivaldybės energinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose namuose programa, šios programos pagalba buvo atnaujinti (modernizuoti) 58 daugiabučiai  namai. Praėjusiais metais  buvo renovuoti 8 daugiabučiai namai, 3 namų renovacijos darbai taip pat eina į pabaigą, o dar 15 daugiabučių namų ruošiasi renovacijos pradžiai.

Kiekvienais metais, beveik kiekviename savivaldybės tarybos posėdyje, Taryba, atsižvelgdama į gautus daugiabučių namų bendrojo naudojimo administratoriaus ar daugiabučių namų savininkų bendrijos pirmininkų prašymus, į daugiabučių namų renovavimo programą įtraukia vis daugiau namų, kurių gyventojai pageidauja dalyvauti programoje ir modernizuoti savo gyvenamąją aplinką. Paskutiniame tarybos posėdyje į programą buvo įtraukti šie daugiabučiai namai: Vingio g. 5, Kumelionių k., Lietuvininkų g. 4 ir Parko g. 4.

Gyventojams, panorusiems renovuoti savo namą, nauda išties nemaža. Nors tikriausia dauguma iš mūsų atkreipiame dėmesį tik į pasikeitusį pastato fasadą: pakeistus langus ir duris, naują stogą ir gražų bei tvarkingą išorinį vaizdą. Iš tiesų renovacijos nauda kur kas didesnė nei paminėtieji dalykai. Pagrindiniai renovacijos privalumai – šiluminės energijos sąnaudų sumažinimas ir racionalus energinių išteklių naudojimas, taip sumažinant gyventojų išlaidas už šildymą, gyvenamosios aplinkos atnaujinimas, išauganti nekilnojamojo turto vertė, ugdomas bendruomeniškumas ir komfortabilumas.

„Gyventojus skatiname ir toliau aktyviai dalyvauti Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje, įžvelgti, jog gaunama nauda labai prisideda prie gyvenamosios aplinkos gerinimo ir būsto vertės kilimo“, – sako K. Podolskis.

Programa įgyvendinama daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkų lėšomis, pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir Europos Sąjungos fondų bei (ar) kitų teisėtų šaltinių.

Visą informaciją apie Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą  galima rasti čia: http://192.168.0.253/aktai/Default.aspx?Id=3&DocId=32994

Kilus klausimams, prašome kreiptis į Marijampolės savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vyriausiąją specialistę Aušrą Kriščiūnaitę el. p. ausra.krisciunaite@marijampole.lt  arba tel. (8 343) 90 064

Visus Marijampolės savivaldybėje renovuotus daugiabučius galite pamatyti ČIA.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius