Marijampolė šventiškai paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną

Vasario 16-ąją Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirti renginiai Marijampolėje prasidėjo malda už Lietuvą Šv. arkangelo Mykolo bazilikoje.

Po Mišių marijampoliečiai rinkosi Kultūros centre, kur vyko šventinis koncertas „Savo gimtąjį kraštą širdy turiu“.

Skambiai ir pakiliai nuskambėjo „Tautiška giesmė“ po prasmingų Rygiškių Jono gimnazijos moksleivio Mykolo Kraliko minčių apie Vasario 16-osios svarbą ir apie tai, ką jaunam žmogui reiškia Valstybės atkūrimo diena. Anot Mykolo, ši diena svarbi ir reikšminga kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį, tačiau jos svarbą suprantame tik augdami ir permąstydami šalies istorijos žingsnius, išmokdami įsigilinti į istorinį kontekstą ir jį suvokti.

Su Valstybės 102-uoju gimtadieniu visus gausiai susirinkusius paminėti šią iškilią sukaktį, pasveikino Savivaldybės meras Povilas Isoda.

„Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena – ypatinga data kiekvieno lietuvio širdyje. Tai diena, simbolizuojanti Laisvę, kurią, žinodami Nepriklausomybės akto paskelbimo istorines aplinkybes, turėtume vadinti stebuklu. Minėdami šią svarbią istorinę dieną, kaskart visam pasauliui parodome, kad esame stipri ir vieninga tauta, galinti susitelkti dėl bendrų siekių vardan savo valstybės. Tos vienybės linkiu ir mūsų savivaldybės darbuose bei bendruomenės tarpusavio santykiuose. Tegul ši graži ir prasminga šventė pakylėja virš kasdienybės, o tvirtas pasiryžimas stiprinti valstybingumą lydi kasdieninėje veikloje ir įkvepia naujiems prasmingiems darbams Marijampolės ir visos šalies labui. Švęskime taip, kad būtume verti savo Valstybės. Gyvenkime ir stiprinkime savo valstybę, kad Lietuva būtų matoma ir girdima visame pasaulyje.“, – sakė savivaldybės meras Povilas Isoda.

Renginio dalyvius sveikino LR Seimo narys Dainius Gaižauskas, kuris priminė, kad iš 20 šviesuolių, Lietuvos Tarybos narių, pasirašiusių Nepriklausomybės Aktą ir kūrusių Lietuvos valstybės pamatus, net šeši buvo kilę iš Sūduvos ir mokėsi Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijoje.

Nuotaikingą šventišką koncertą dovanojo Marijampolės kultūros centro meno mėgėjų kolektyvai: šokių grupė „Arabeskas”, vyresniųjų tautinių šokių grupė „Jotvingis”, jaunimo kapela „Svaja“, meno mokyklos vaikų ir jaunimo šokių grupė „Javonėlis”.

Vasario 16-ąją Liudvinave Valstybės dienos minėjime buvo įteikti Žemės ūkio ministerijos inicijuoto konkurso „Krašto auksas“ apdovanojimai už sėkmingai įvykdytus projektus, įgyvendinant Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programą, skleidžiant gerąją patirtį, Marijampolės apskrities nugalėtojams. Tarp nominantų –Daiva Krampienė, Marijampolės savivaldybės Valavičių mėgėjų teatro vadovė, režisierė, bendruomenės pirmininkė, kuri apdovanota už sėkmingiausią Sūduvos kaimo bendruomenės projektą – sukurtą ir puoselėjamą mėgėjų teatrą.

Minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną daug gražių renginių vyko ir kitose savivaldybės bendruomenėse: Šunskuose, Želsvoje. Igliaukoje, Sasnavoje, Gavaltuvoje, Meškučiuose, Daukšiuose, Balsupiuose, Patašinėje.

NUOTRAUKŲ ALBUMAS

Marijampolės savivaldybės administracijos

Komunikacijos skyrius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *