Marijampolėje vaikščioti vakarais tapo dar saugiau

Jau neįsivaizduojame, kad tamsiuoju paros metu Marijampolėje nesužibtų tūkstančiai šviestuvų, o viešosios erdvės būtų tamsios. Taip pat dabar jau nebegalime įsivaizduoti, kad kažkada Pašešupio parkas buvo tamsus ir jame nebuvo jauku ir saugu vaikščioti sutemus.  Tačiau kaskart norisi, kad to jaukaus apšvietimo būtų vis daugiau.

„Atsižvelgdami į gyventojų nuomones ir suprasdami, jog po rekonstrukcijos Pašešupio parkas tapo dar vienu traukos objektu, nusprendėme, kad būtų tikslinga apšviesti ir šalutinius Pašešupio parko takelius. Projekto metu daug dėmesio skyrėme pagrindinio, palei Šešupės upę einančio, pėsčiųjų-dviračių tako apšvietimui, tačiau atsirado poreikis pasirūpinti ir kitais, šalutiniais, takeliais, ypatingai tais, kurie veda į gyvenamųjų namų mikrorajonus“, – pasakoja Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda.

Iš viso Pašešupio parke papildomai apšviesta 1100 metrų takelių, sumontuotos 32 naujos atramos su LED šviestuvais. Apšviesti takeliai, nuo pagrindinio parko tako vedantys į Kokolos gatvę prie namų Nr. 7 ir 9, taip pat – į R. Juknevičiaus gatvę, tarp namų Nr. 82 ir 80, Nr. 80 ir 78. Dar vienas apšviestas takelis prie pat judrios R. Juknevičiaus gatvės ir tilto, šalia specialiais prožektoriais apšviestos krepšinio ir vaikų žaidimų aikštelės.

Gyventojai taip pat turėjo pastebėti naujai sumontuotas atramas su LED šviestuvais ir pėsčiųjų take prie Marijampolės ligoninės tarp R. Juknevičiaus g. tilto ir Palangos ir Audėjų g. Čia gyventojų saugumui tamsiuoju paros metu užtikrinti buvo sumontuota 18 naujų šviestuvų. Planuose taip pat yra numatyta šio pėsčiųjų tako rekonstrukcija, tad žmonėms bus ne tik saugu, bet ir patogu.

„Vienus darbus užbaigus, pradedami kiti, todėl net neabejoju, kad artimiausiu metu ir vėl turėsime kuo pradžiuginti marijampoliečius. Juk sutvarkytos ir saugios viešosios erdvės svarbu visiems: ir čia gyvenantiems, ir mūsų miestu pasigrožėti atvykusiems“, – kalba meras.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius