Naujoje tinklalaidėje – aktualūs pokalbiai apie kultūrą ir meną

Bendradarbiaudamas su kultūros atašė tinklu, Lietuvos radijas pristato naują kultūros tinklalaidę anglų kalba „Culture nerve“ (liet. „Kultūros nervas“). Kiekviename naujos tinklalaidės epizode skambės dviejų ekspertų iš skirtingų pasaulio šalių pokalbis apie svarbius visuomenės ir kultūros gyvenimo procesus.

Šia tinklalaide, kurioje gvildenami aktualūs kultūros ir meno pasaulio klausimai, siekiama gilinti LRT kuriamo kultūros turinio tarptautiškumą, plėsti tarptautinį kultūros profesionalų bendradarbiavimą, skatinti dalinimąsi gerosiomis patirtimis.

Pirmajame „Culture nerve“ epizode apie kultūros paveldą kalbėjosi Bozen-Bolzano universiteto Italijoje profesorius Roberto Farneti ir istorikė, diplomatė Irena Vaišvilaitė. Pašnekovai aptarė sovietų ir fašistų palikimą savo gimtosiose šalyse, visuomenės įsitraukimą į atminties procesus ir valdžios norą tendencingai formuoti kultūros paveldo politiką.

Nauji tinklalaidės epizodai bus pristatomi kas antrą trečiadienį LRT.lt audiotekoje bei populiariausiose tinklalaidžių platformose. Su pagrindinėmis „Culture nerve“ svečių idėjomis lietuviškai klausanti auditorija galės susipažinti šeštadieniais transliuojamoje LRT radijo laidoje „Kultūros savaitė“.

Kultūros ministerijos informacija