Nuo šiandien veikti pradeda parduotuvės turinčios atskirus įėjimus

Nuo š.m. kovo 15 dienos:

 • Galės atsidaryti visos parduotuvės (neribojant jų ploto), turinčios įėjimą iš lauko.
 • Taip pat bus leidžiama dirbti turgaviečių kioskams ir paviljonams (esantiems atviroje erdvėje), turintiems atskirą įėjimą iš lauko. 
  Tai reiškia, kad  turgavietėse galės veikti visi kioskai (smulkios prekybos reikmėms skirtas nedidelis lengvų konstrukcijų pastatas, iš kurio prekės parduodamos pro langelį) ir tiesioginį įėjimą iš lauko turintys, atviroje erdvėje esantys paviljonai (pamatų neturintis smulkios prekybos ar paslaugų teikimo reikmėms skirtas laikinas statinys, kuriame prekyba vykdoma ar paslaugos teikiamos per duris). Paviljonai, kurie turgavietėse yra ne pavieniai, o yra bendrame paviljonų komplekse, turi bendrą stogą, bendrą įėjimą (pavyzdžiui, paviljonai įrengti lauke, tačiau visus paviljonus jungia bendras dengtas stogas tarp praėjimų), veiklos kol kas vykdyti ar negalės.
 • Taip pat leidžiama ne maisto prekių prekyba lauko sąlygomis nuo laikinų prekybos įrenginių, taip pat ne prekybos patalpose sudaromoms sutartims (išnešiojamoji prekyba).

SVARBU: šiose prekybos vietose turi būti užtikrinamas 20 m2 prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo ir užtikrinamos kitos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo nustatytos sąlygos.

 • Gali veikti parduotuvės (įskaitant parduotuves prekybos ir (arba) pramogų centruose), kurių pagrindinė veikla yra maisto, pašarų gyvūnams, veterinarijos, vaistinių, gėlių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas.
 • Leidžiama maisto prekyba turgavietėse ir kitose viešosiose prekybos vietose.
 • Leidžiama nuotolinė (internetinė ar vykdoma kitomis ryšio priemonėmis) prekyba, kai prekės pristatomos fiziniams ir juridiniams asmenims ar atsiimamos atsiėmimo punktuose.
 • Gali veikti laidojimo reikmenų parduotuvės.

SVARBU: šiose prekybos vietose turi būti užtikrinamas 15 m2 prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo ir užtikrinamos kitos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo (toliau – operacijų vadovas) nustatytos sąlygos.

Ir toliau draudžiama parduotuvių, įskaitant parduotuves prekybos ir (arba) pramogų centruose, turgaviečių ir kitų viešų prekybos vietų veikla.

Rekomenduojama:

 • visose parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose bei paslaugų teikimo vietose nenaudoti trumpalaikių pardavimus skatinančių priemonių (išpardavimų, nuolaidų valandų, degustacijų ir kt.). Tai negalioja prekybai internetu;
 • padidinti dirbančių kasų skaičių, kad eilėje būtų ne daugiau kaip 5 asmenys;
 • asmenims iš vieno šeimos ir (ar) namų ūkio lankytis po vieną;
 • nustatyti ilgesnį darbo laiką.